Bemutatkozás - Galéria
Szakágak: Kajak-Kenu - Sárkányhajó - Masters
 

    Szakági közlemények

2012.03.19.
INTERJÚ A BKV MEGMENTÉSÉRŐL (DigiTV)

 


2011.11.14.
Szakosztályunk több, mint 70 egyesület közül az országos bajnoki pontversenyben az ötödik helyet érte el. Köszönjük és minden Pontszerzőnek gratulálunk!
 


2011.08.26.
Kenusaink és kajakosaink nem csak a hazai, hanem a nemzetközi versenyeken is kiválóan teljesítettek. Nagyon büszkék vagyunk rájuk! Íme az eredmények:

Kajak-kenu Világbajnokság     Szeged      C-4 1000m     III.hely             
VASBÁNYAI HENRIK 

 

Kajak-kenu Európa bajnokság  Zágráb      C-4 1000m     I.hely               
TÓTH MÁRTON

C-2  500m      VII.hely            
VASBÁNYAI HENRIK

 

Kajak-kenu Ifjúsági és U-23 EB Zágráb     C-2 1000m     II.hely              
Vasbányai Henrik

C-2 1000m     VI.hely            
Braun Benedek

C-4 1000m     VII.hely
Braun Benedek

C-2  500m      VIII.hely           
Braun Benedek



Maratoni Világkupa Róma                        K-2 férfi ifjúsági 21km            
Márton Máté - Gera Ákos



A versenyzőknek és felkészítő edzőiknek VARGA ZSOLTNAK és BAUER GYULÁNAK gratulálunk!


 


2011.08.21.
Szakosztályunk kiváló kenusa Vasbányai Henrik harmadik lett a Szegedi kajak-kenu világbajnokságon c-41000-m távon. A Sáfrán testvérekkel és Németh Szabolccsal együtt lapátoló versenyzőnk hatalmas csatában győzte le ellenfeleit.

Sok szeretettel gratulálunk Henriknek és edzőjének Varga Zsoltnak

 


2011.08.21.
Mint arról már beszámoltunk, a legügyesebb gyerekek is rajthoz állhattak a VB-n.

A kis kenusok PC-4-es futamában Cseri Péterék hajója első lett, míg a kis kajakosok MK-4 1000m -es távján a BKV egysége negyedik helyezést ért el.
Szép volt lányok, szép volt fiúk!

 


2011.08.17.
BKV-s induló a szegedi Kajak-Kenu Világbajnokságon!


Szegeden augusztus 17-21 között rendezik a 2011-es Kajak-Kenu Világbajnokságot.

A versenyen 92 ország sportolói indulnak majd. 48 magyar résztvevő küzd a közel húszezer helyszínen szurkoló néző előtt. A verseny egyben kvalifikációt is jelent a Londoni Olimpiára.

Nagy örömünkre a magyar indulók között találhatjuk Vasbányai Henriket, aki a Sáfrán fívérekkel és Németh Szabolccsal állhat rajthoz C-4 1000m versenyszámban.

Hajrá Henrik, drukkolunk neked!
 


2011.08.17.
A serdülő és kölyök válogatott tagjai már úton vannak Szegedre.

Szakosztályunkból három fő / Nagy Viktor, Zémann Viktória és Szabó Mercédesz / vehet részt a túrán, amit az MKKSz szervez, a válogatottak részére.

Szolnoktól eveznek le Szegedre a Tiszán. Részt vesznek a megnyitó ünnepségen, majd egyelőre még csak nézőként a VB eseményeit is nyomon követhetik.

A gyermek korosztály tagjai viszont rajthoz is állhatnak MK-4 hajóban a szegedi pályán.

A pénteki versenynapon az 1000-m -e döntők előtt az ország legjobb kis kajakosaival mérhetik össze tudásukat.

Szakosztályunkat Tóth Kristóf, Korompay Őrs, Vincze Noémi és Tanka Emese képviseli majd!

Kis kenusunk Cseri Péter is megszerezte a jogot , hogy PC-4-ben versenyezhessen Szegeden.

Hajrá lányok, hajrá fiúk!
 


2011.04.29.

VÍZEN AZ ÚJ STÉG
Vízre tettük az új stéget. Köszönet mindenkinek, aki ebben segítségünkre volt.


2011.03.23.
STÉG ENGEDÉLYEZTETÉS
Tisztelt BKV-sok, kajak-kenusok, Mastersek , sárkányhajósok és a túraszakosztály tagjai!

Lejárt a stégünk engedélye. A felújítás és a vizsgáztatás folyamatban van. A vizsgáztatás egy hosszú eljárás, ennél már csak a stégünk van rosszabb állapotban (teljesen fel kell újítani).

Megértéseteket és türelmeteket kérjük!

 


2011.03.23.
TISZTSÉGVÁLTÁS
A kajak-kenu alapítvány vezetőjének tisztét 2011. január 1.-től Dr. Szűcs Tamás tölti be.

Elődje Fischer Tibor nyugdíjba vonult, de  ötleteire továbbra is számíthatunk. Hirl János és Millinger Zoltán változatlanul segíti a masters csapat munkáját. Fenyő Balázs személyében egy régi BKV-s taggal bővült a szakág edzéseit segítők száma.

 


2011.02.08.
2011-ben szakosztályunk továbbra is szeretettel várja a sportolni vágyókat.
Az alábbi lehetőségeket kínáljuk:

Kajak-kenu versenyzés: 9-13 éves úszni tudó fiúk és lányok jelentkezhetnek. Információk:
Kluka Rita (lány és fiú kajak)
06-30-437-89-44
Bauer Gyula (fiú kajak)
06-30-286-39-17
Somodi Krisztián (kenu)
06-30-89-36-380


Sárkányhajó: Csoportok, cégek, baráti társaságok, de akár egyének jelentkezését is várjuk. Két húszszemélyes és egy tízszemélyes kompletten felszerelt sárkányhajó és képzett szakemberek várják az érdeklődőket.
Csatlakozni lehet a meglévő és az újonnan alakuló csapatokhoz.
Érdeklődni lehet:
Kluka József 06-30-643-17-11
Selmeczi Gábor 06-30-285-20-96

Masters csapat: Évek óta jól és eredményesen működő masters csapatunkhoz tagfelvételt hirdetünk korlátozott létszámban. Elsősorban régi kajakosok és kenusok jelentkezését várjuk.
Információ:
Kluka József 06-30-643-17-11
 


2011.02.08.
EREDMÉNYEK 2010-BEN

 

Nemzetközi eredmények:

Felnőtt Gyorsasági Világbajnokság:

3. helyezés:     C2-1000m       Tóth Márton-Mike Róbert /MTK/

Felnőtt Európa Bajnokság:

4. helyezés:     C2-1000m       Tóth Márton-Mike Róbert /MTK/

Ifjúsági –és U 23 Európa Bajnokság :

1. helyezés:     C4-1000m       Braun Benedek, Tóth András /ifi/

2. helyezés:     C4-1000m       Vasbányai Henrik /U-23/

MOL Gyorsasági Világkupa:

4. helyezés:     C2-1000m       Tóth Márton-Mike Róbert /MTK/

Sárkányhajó VB-Szeged-:

1. helyezés:     200m               Női masters /csapattag Kluka Rita/

                        2000m             Női masters /csapattag Kluka Rita/

Sárkányhajó EB-Amszterdam-:

            Férfiak:

1. helyezés:     2000m

2. helyezés:     200m

                        500m

            Mix:

1. helyezés:     2000m

                        200m

2. helyezés:     500m

Nők:

1. helyezés:     2000m

2. helyezés:     200m

4. helyezés:     500m

 A csapat tagjai voltak: Patai Annamária, Csatlós Kitti, Márku Anett, Mázás Zsuzsa, Csüllög Sára, Ispánki Nikoletta, Krunity Anica, Kiss Mihók Erzsébet, Illyés Szilvia, Dóri Balázs, Rácz Attila, Rácz Tamás, Horváth Zsolt, Seres Dávid, Török Tíbor, Kroncker Gábor, Molnár Gábor, Szíjjártó Péter, Winni Ferenc, Bocsor Balázs, Jülling Attila, Petre Sándor, Kós Ferenc.

 

Országos Maraton Bajnokság:

1. helyezés:     C1-10km         Szíjártó Péter /egyetemista/              

K2-15km        Braun Boróka-Mátyás Mercédesz /serdülő/

K1-10km        Gecső Tamás /kölyök/

2. helyezés:     C2-21km         Tóth András-Braun Benedek /ifi/

                        K1-15km        Mátyás Mercédesz /serdülő/

                        K1-10km        Válenti Kata /kölyök/

3. helyezés:     C1-10km         Kávai Szabó Roland /egyetemeista/

                        MK2-5km       Tanka Emese-Braun Petra /gyermek/

 

            Masters csoport:

1. helyezés:     K1 férfi 60-64 év       Karpeta János

                        K1 női   65-69 év       Kajner Gyuláné

                        C1 férfi 35-39 év        Hladony Zsolt

                        K2 mix 40-44 év        Polgár Anna-Gyenge Ferenc

                        K2 férfi 60-64 év       Vitányi György-Karpeta János

                        K2 női  35-39 év        Feketéné Krunity Anica

                        K2 női  65-69 év        Kajner Gyuláné-Hirl Jánosné

                        C2 férfi 35-39 év        Dóri Balázs-Hladony Zsolt

2. helyezés:     K1 férfi 40-45 év       Metz László

                        K1 férfi 60-64 év       Vitányi György

                        K2 férfi 40-44 év       Gyenge Ferenc-Metz László

3. helyezés:     K2 férfi 45-49 év       Busai Attila-Fenyő Balázs

                        K2 női  40-44 év        Metzné Nagy Andrea-Polgár Anna

4. helyezés:     K1 férfi 35-39 év       Bognár Péter

                        K2 férfi 55-59 év       Leidinger Ákos-Fischer Tíbor

 

U-23 és Ifjúsági Országos Bajnokság:

1. helyezett:    C1-1000m férfi U-23                         Vasbányai Henrik

                        C1-  500m férfi U-23                         Vasbányai Henrik

                        C1-  200m férfi U-23                         Vasbányai Henrik

                        C4-1000m férfi ifi                             Tóth A.-Becsei B.-Braun B.-Papp D.

                        C1-3x200m férfi ifi                           Tóth A.-Becsei B.-Braun B.

2. helyezett:    C2- 200m férfi ifi                              Tóth A.-Braun B.

                        C4- 500m férfi ifi                              Müller Á.-Becsei B.-Kiss P.-Herczeg Zs.

                        C2-4000m férfi ifi                             Herendi Balázs-Papp Dániel

                        K4-1000m női ifi                               Chromicsek B.-Braun B.-Mátyás M.-Metz

                        K4-4000m női ifi                               Chromicsek B.-Braun B.-Mátyás M.-Metz

3. helyezett:    C2- 500m férfi U-23                          Müller Gy.-Vasbányai H.

                        C4- 200m férfi U-23                          Tóth A.-Becsei B.-Braun B.-Müller Gy.

                        C1-4000m férfi U-23                         Vasbányai Henrik

 

Országos Diákolimpia:

1. helyezett:    K1 kölyök III. korcsoport                 Gecső Tamás

                        C2-2000m férfi ifi                             Tóth András-Braun Benedek

2. helyezett:    MK4 gyermek női I-II. korcsop.       Csontos I.-Szabó M.-Braun P.-Zémann V.

                        MK2 gyermek női I. korcsoport        Tanka Emese-Braun Petra

3. helyezett:    K1 női III. korcsoport                                   Válenti Kata

4. helyezett:    C4-1000m férfi ifi                             Müller Á.-Herendi B.-Becsei B.-Kiss P.

 

Gyermek, kölyök, serdülő Országos Bajnokság:

1. helyezett:    MK4-2000m  férfi kölyök III.           Ábrahám A.-Molnár B.-Gecső T.-Nagy V.

                        K2-4000m női gyermek                     Csontos Imola.-Zémann Viktória

                        C2-4000m férfi serdülő V.                Müller Ákos-Csercser Dávid

K4-4000m férfi kölyök                      Csontos Zs.-Portish B.-Ágoston H.-Kovács B

2. helyezett:    MK1 4x500m váltó gyermek             Alvater K.-Szakács D.-Winkler P.-Berei

                        C1 3x200m váltó kölyök IV.             Dóri B.-Herendi B.-Ugróczky Zs.

                        C1 3x200m serdülő V-VI.                 Csercser D.-Kiss P.-Müller Á.

                        C2-1000m férfi serdülő V.                Müller Á.-Csercser D.

3. helyezett:    K1-500m női serdülő                         Mátyás Mercédesz

                        MK1 4x500m gyermekváltó              Győri B.-Tanka E.-Csontos I.-Zémann V.

                        K2-4000m női kölyök                        Válenti Kata-Berei Orsolya

                        K1-4000m férfi kölyök                      Gecső Tamás

                        K2-4000m férfi serdülő                     Márton Máté-Gecső Tíbor

                        MK1-4000m férfi kölyök                  Nagy Viktor

                        K1 3x200m férfi kölyök                    Kovács B.-Ágoston H.-Portish B.

4. helyezett:    MK1 4x500m férfi gyermek              Staudt Á.-Árvai B.-Korompai Ö.-Tóth K.

                        K1-4000m női serdülő                       Braun Boróka

                        MK4-4000m női gyermek                 Győri B.-Szűcs E.-Szabó M.-Vincze N.

                        MK2-2000m női gyermek                 Tanka Emese-Braun Petra

 

Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Szabadidős Kupa:

1. helyezés:     Női Masters 2000m                           csapattag: Kluka Rita

                        Női Masters 200m                             csapattag: Kluka Rita

Országos Masters Bajnokság:

1. helyezett:    K1-500m férfi 60-64 év                     Vitányi György

                        C1-500m férfi 35-39 év                     Hladony Zsolt

                        K2-500m női  65-69 év                      Kajner Gyuláné-Hirl Jánosné

                        K2-500m férfi 65-69 év                     Karpeta János

                        K1-500m női 45-49 év                       Polgár Anna

                        K1-500m női 65-69 év                       Kajner Gyuláné

                        K4-500m férfi 40-44 év                     Kollin A.-Gyenge F.-Bauer Gy.-Metz L.

                        C2-500m férfi 35-39 év                     Dóri Balázs-Hladony Zsolt

                        K2-500m mix 40-44 év                      Polgár Anna-Gyenge Ferenc

                        K4-500m férfi 60-64 év                     Vitányi György-Karpeta János

                        K1-200m férfi 35-39 év                     Bognár Péter

                        K2-200m női 65-69 év                       Kajner Gyuláné-Hirl Jánosné

                        K2-200m mix  65-69 év                     Hirl Jánosné-Vitányi György

                        K2-200m mix 65-69 év                      Kajner Gyuláné

                        K2-200m férfi 35-39 év                     Millinger Zoltán-Bognár Péter

                        K4-200m férfi 40-44 év                     Kollin A.,-Gyenge F.-Bauer Gy.-Metz L.

K1-200m női 45-49 év                       Polgár Anna

K1-200m női 65-69 év                       Kajner Gyuláné

K4-200m női 35-39 év                       Metzné-Bauerné-Feketéné

K2-200m mix 45-49 év                      Polgár Anna-Busai Attila                 

2. helyezett:    K1-500m férfi 60-64 év                     Vitányi György

                        K4-500m férfi 35-39 év                     Józsa I.-Szűcs T.-Millinger Z.-Szabó A.

                        K1-200m férfi 60-64 év                     Karpeta János

                        K4-200m férfi 60-64 év                     Vitányi György-Karpeta János

                        K2 mix szabadidős                            Tóth Rita

                        K4-200m mix 40-44 év                      Metzné-Polgár A.-Gyenge F.-Metz L.

                        K2-200m mix 40-44 év                      Czidor Istvánné-Gyarmati Tíbor

3. helyezett:    K2-200m mix 45-49 év                      Metzné Nagy Andrea-Fenyő Balázs

                        K2-200m mix 35-39 év                      Feketéné Krunity Anica-Millinger Zoltán

                        K4-200m férfi 50-54 év                     Busai A.-Erdei I.-Csanádi J.

                        K4-200m férfi 35-39 év                     Farkas Z.-Gyenge F.-Bauer Gy.-Metz L.

                        C1-200m férfi 35-39 év                     Hladony Zsolt

                        K1-200m férfi 45-49 év                     Busai Attila   
 

Országos Bajnokságok összesítése:

 

 

I. hely

II. hely

III. hely

IV. hely

V. hely

VI. hely

Felnőtt

28

10

10

0

0

0

Utánpótlás

13

12

7

0

0

0

Összesen:

41

22

17

0

0

0

Az egyesületek rangsorában az 5. helyen végeztünk.